Český thriller - nápady

Vytvořme český thriller. Nového detektiva! Sem s nápady!

Zní vám to jako inzerát na námět? No ano! Proč ne? O čem byste chtěli vy sami číst? Ponechme na rok historické a záhadologické náměty ve stavu umělého spánku.

Potřebuju typ českého detektiva. A pořádný nářez, co se týče zápletky. A můžete pak sledovat vývoj rodícího se příběhu rovnou na těchto stránkách se mnou!

Co už jsem prostudoval - nechvalně známou kauzu z Kuřimi, ten šílený příběh sekty, týrání, Barbory, co se vydávala za Aničku a Adama - on je to hlavně příběh pomýlených nešťastných lidí.

Děkuji Petrovi za odkaz na upíry v Čelakovicích.

Dále - slyšeli jste třeba někdy příběh českého muže, který se jako dítě dostal k francouzským partyzánům, pak bojoval v Normandii, s Američany vstoupil při osvobozování do Chebu, pak musel před bolševizací ČSR utéct, nastoupil do legií, bojoval v Alžírsku, pak v Indočíně, ve Vietnamu a v Koreji? Pak ten samý muž pracoval jako agent chodec přes hraniční řeky? A že ho pak dostali a seděl v komunistickém kriminále, znovu se dostal na Západ a v šedesátých letech se vrátil do Československa, vstoupil do podniku zabývajícího se zahraničním obchodem a hrál opět roli dvojitého agenta?

Že vám zní na jeden život takový příběh neuvěřitelný?

Ale právě o to mi jde! Pošlete svoje tipy. Stvořme napínavou knihu.

Tipy na knihy, které už byly napsány:
 

Jiří Šulc: Dva proti říši - copak to není vlastenecká detektivka?
 

David Jan Žák: Návrat Krále Šumavy - novinka, čte se jako český špionážní thriller.
 

A mnohé další. Já uvedl jen ty, které jsem teď dočetl. Tak čím se budeme zabývat teď?


První ukázka zde

 


 


Rampouchy nápadů