Blůdička

Prostor a čas:
 

po roce 2010, Český les, zaniklé obce, podzemí
 

1812 - 1950 - Český les, pohraniční obce, Krušné hory.

Poetika Českého lesa
 

Postavy:
 

Hynek Nox - historik, který v moderní přetechnizované době marně hledá hrdinu pro novou knihu. Proto ho bludička přivábí k močálu u Lučiny, jedné ze zaniklých vsí. Tam mu dá přečíst starou kroniku, kde najde svého hrdinu v dávno mrtvém učiteli Andreasovi.

Andreas Schmidt - učitel, muzikant, botanik, spisovatel a detektiv žijící v 19. století v Lučině. Pronásleduje až do vyčerpání záhadného zabijáka žen a dívek - Percussora. Stane se to pro něj posedlostí a životním cílem. Projde si při pátrání peklem vězení, četných omylů a soukromých tragédií.

Blůdička - nadpřirozená bytost, která už sto padesát let žije pod močálem u Lučiny. Přivede do svého doupěte Noxe, aby dokončil Andreasovo pátrání po Percussorovi. Je křehká a její záření produkuje pocit blaženosti.

Percussor - nadpřirozený zabiják, který podle pověstí jednou za čas zabije v pohraničních horách ženu nebo dívku, aby jí vypil krev a vzal si její energii. Těla zdobí kapradím, do kůže vpichuje ostré trny a na chodidla vypaluje cejch se svastikou. Nezanechává po sobě stopy, které by kriminalistům pomohly. Pochází z dob starogermánských bohů a příšer?
 

A kdo dál vystupuje v mé nové knize Blůdička?

Beatrice - šlechtična, kterou si starogermánští okultisté vybrali pro odnošení Velkého vůdce. Dále tu vystupují vesničané z Lučiny, od 19. století až po druhou světovou válku a dál do současnosti.

A samozřejmě - magická atmosféra Českého lesa...
 


Přečtěte si úryvek